Komik taksici tipleri
komik taksi replikleri
Posted in Korsan Taksi Blog

Komik taksici tipleri

Birini tanımak istiyorsan ya borç iste ya da yolculuk yap demişler… Kısa veya uzun olsun farketmez taksi yolculuğunda taksiciyi tanımamak imkansız =) Gerek tecrübe gerek jargon gerekse başka sebeplerden dolayı taksiciler kategorize edilecek şekilde birbirlerine benzemeye başlamışlardır. Muhakkak bu tiplerden birine de rastlamışsınızdır. İşte komik taksici tipleri

Benim asıl mesleğim bu değil…

Taksiye bindikten bir süre sonra aslında şöforun taksici olmadığını öğrenir biraz tedirgin olursunuz. Lakin İngilizceyi anadili gibi konuşan tiplerle mesleği başka bir alanda olup aslında taksici olanlar da şöforlere taş çıkartır cinstendir. Taksiciliğin kötü bir meslek olmadığını altını çizerek belirtselerde neden taksiciliği tercih ettiklerini sır gibi saklarlar. Aslınta taksici olmayan bu şöfor amcalar (teyzeler) öğretmen, doktor, mühendis ve bilimum bir çok meslekten olabilirler.

Tarif sizden götürmek bizden…

Yol bilgisi sıfır olup da bunu müşterisine hissettirmek istemeyen tiplerdir. Ancak bunu o kadar yumuşak bir geçişle yaparlar ki acaba beni dolaştırıp ücreti fazla alacak mı korkusu yerini muazzam bir güvene bırakır.Genelde siz tarif edin ben sizi götüreceğim diye başlayan macerada şoför, şöfor değilde müşteri şöfor konumuna geçer ve adrese teslim bir yolculuk daha tamamlanır.

Taksici görünümlü siyatsetçi

Benim genelde en sık rastladığım model… =) Arabaya bindiğiniz andan itibaren kendinizi meclisin göbeğinde bulursunuz. O kadar ki aslında taksici değilde iktidar olsalar yapacaklarının hududu yoktur. Öyle ikna edici konuşur ve öyle vaadler de bulunur ki aday olsalar oy verecek kıvama gelirsiniz. =)

Hemşehri

Taksiye bindiğiniz de sessizliği bozan o tarihi soru olur… Kimlerdensin?
Cevabı aldığı an ise müşterisiyle akraba çıkmaması söz konusu bile olamaz. Müşterisi hangi memlekettense muhakkak oradan birisi ile tanıştır. Ya o memleketten gelin almıştır, ya kayınçosu oralıdır… Kaçarınız yok hemşehrisiniz =)

Sessiz tipler

Çok konuşanına rastlamak kaçınılmaz ancak hiç konuşmayanı da karşınıza mutlaka çıkmıştır. Tedirgin edici olsada eğer temposu yüksek bir günden çıktıysanız adeta ilaç gibi gelir sessiz bir yolculuk. Lakin söylediğiniz her şeyi yapıp hiç birine cevap vermemesi size kendinizi suçlu hissettirir. Araçtan inerken taksiciden özür dilemeyi bile düşünürsünüz =)

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart