Beylildüzü Tarihsel Süreç
Posted in Korsan Taksi Blog

Beylildüzü Tarihsel Süreç

Beylikdüzü İstanbul’un batısında yer alan ilçemiz. Doğusunda Avcılar, batısında Büyükçekmece, güneyinde Marmara Denizi bulunmaktadir. Yerleşim konusunda adını yeni yeni duyursa da aslınsa geçmişi zengin bir tarihe sahip Traklardan Bizans’a Osmanlı’ya ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ ne… Beylikdüzü ismine tarihi vesikalarda 1839 yılından itibaren rastlanmakta. Beylikdüzünde iskan eden insanların çocuğu da Yunanistan ile yaşanan mübadele sonrası göç eden Arnavut, Pomak, Rumeli yörükleri ve Patriyotlar dan oluşturuyor. Beylikdüzünün yerleşim konusunda yaşadığı ikinci ivme ise 17 ağustos değerimi. Yaşanan bu sarsıcı olayın ardından insanlar yerleşim için daha güvenli araziler aradılar ve beylikdüzü kısa sürede genişlemeye başladı. Zamanla beylildüzünde barış mahallesi, cumhuriyet mahallesi, gürpınar mahallesi, Marmara mahallesi, yakuplu mahallesi, adnan kahveci mahallesi, büyükşehir mahallesi, dereağzı mahallesi, kavaklı mahallesi, sahil mahallesi gibi mahalleler kuruldu. Sanayininde gelişmesiyle Beylikdüzü hızlı büyüme sürecine devam etmiş ve organize sanayi bölgesi de kurulmuş. Bugün 300.000 i aşkın nüfusuyla Beylikdüzü İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri.

Planlı kentleşmenin örneği olan Beylikdüzü’nde ulaşım ve altyapının gelişmesiyle nüfus da gittikçe artacağa benziyor. Daima özgür daima mutlu sloganı ile daha bir çok yenilikle adını daha çok duyuracağı da kesin. Uzun süre Çatalcaya bağlı iken 2008 de ilçe olan beylikdüzünde yapılar da fazlasıyla modern.

Beylikdüzü’nde taksi ihtiyacına yönelik; ilin demoğrafik yapısı , tercih edilen ulaşım türleri, taksi kullanım alışkanlıkları vb öncüller değerlendirilerek siz değerli müşterilermize kaliteli uygun ulaşım hizmeti vermek adına Beylikdüzü korsan taksi firması olarak çalışmalar yapmaktayız. Bu amaçla taksilerimizin güzergahlarını, tercih ettiğiniz araç özelliklerini göz önünde bulundurarak bir fiyatlandırma çalışması yaptık. Hizmet vermiş olduğumuz güzergahlar…

Taksilermizle sizleri dilediğiniz adreslere şöforlerimizle irtibat halinde olarak uygun fiyatlara götürüyoruz. Özellikle araçlarımızı kullanan şöforlerimiz size konforlu ve güvenilir bir ulaşım imkanı sağlamak maksadıyla itina ile seçilmektedir.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart