Taksicilerin karşılaştıkları zorluklar
taksicilerin-zorlukları
Posted in Korsan Taksi Blog

Taksicilerin karşılaştıkları zorluklar


Biz beylikdüzü korsan taksi firması olarak işimizin zorluklarının bilincinde olup bu tip zorluklara çözüm üreten, işini profesyonelce yapıp insanlara faydalı olmayı vizyon haline getirmiş bir firmayız. Beylikdüzü korsan taksi uygun, ucuz, kaliteli vr konforlu yolculuğun adresi olmaya devam edecek.

TAKSİCİLERİN KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLAR

1 İstanbul malumunuz metropol. O kadar aktif bir şehir ki gecesi gündüzü kesinlikle belli değil. Kalabalık yoğun bir şehir aynı zamanda bu durum her ne kadar müşteri potansiyeli gibi görünse de taksiciler için aynı zaman da mesai saatinin yoğun olması demek. Sürekli bir yerden bir yere giden insanların olduğu bir şehirde dinlemek mümkün değil. Bu yüzden taksicilerin sabah 9 akşam 5 gibi bir mesai saati yok maalesef ki

2 Ha keza madde 1 deki gibi bir durum daha söz konusu bu da tatil günlerinin olmayışı. Eğer taksiciyseniz net belli bir tatil gününüz yoktur.

3 En önemli ve acil durumlarda kimse dolmuş metro tranvay aramaz mutlaka taksi aranır. Bu da taksiyi acil durum vasıtası taksiciyi de kriz yöneticisi konumuna getiriyor. Bir hasta yaralı veya hamileyi hastaneye yetiştirmek zorunda kalabiliyorlar. İşe veya okula hatta sınava geç kalmış birini götürmekte taksicilere düşüyor. Bu gibi bir çok acil durum taksicilerin sık karşılaştığı olaylar. O yüzden bu tip durumlarda serinkanlı olup durumu idare etmeli gerekirse yolcularını da sakinleştirmeli ve güvenli kaliteli bir yolculuk temin etmeli.

4 En vahim durum… Taksiye binenin kim olduğunu ne olduğunu nerden geldiğini huyunu suyunu bilmez kısacası tanımazsınız 20 dk yolculuk yapacak olsanız bile aracınıza binen kimdir nedir necidir meçhul. Bu yüzden amiyane tabirle kelle koltukla yolculuk yaparsınız. Her ne kadar tedirgin edici bir durum olsada aslında bilmediğiniz bir çok insana ev sahipliği yapmak ve taksi yolculupu esnasında o tatli sohbetlerde bu işin en güzel yanıdır aynı zamanda.

5 Taksiciler genelde kötü havalarda tercih edilir ki bu da taksinin pislenmesi demektir. Belki basit bir mesele ama taksiciler için aracın temiz olması mühim bir mesele

6 Trafik… Bence bunu anlatmaya bile gerek yok. Eğer taksiciyseniz hatta İstanbul gibi bir metropol de taksicilik yapıyorsanız ve mesleğinizden memnunsanız takdir edilesi bir insansınız demektir.

Daha bunlar gibi bir çok sıkıntı maddelenebilir. Lakin her meslekte mutlaka zorluklar ve kolaylıklar olacaktır. Mühim olan işinizi severek saygı ile profesyonelce yapmaktır. Bu şekilde yapıp insanlara faydalı oluyorsanız alınterinizle paranızı kazanıyorsunuz demektir.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart